جمعه 10 تیر 1401  
اخبار

به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا صادر شد
پيام تبريك ماموستا دكتر عبدالسلام كريمي به مادران و همسران شهدا

ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي، به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا با صدور پيامي اين روز را به مادران و همسران شهدا تبريك گفت.

به گزارش انسجام ملي، ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي، به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا با صدور پيامي اين روز را به مادران و همسران شهدا تبريك گفت.
متن كامل پيام به شرح ذيل است.

اين روز را به همة مادران و همسران شهداي عزيز و شريف ايران زمين اعم از شهداي مذاهب، پيروان اديان توحيدي و اقوام ايراني، تبريك و شادباش مي‌گويم.
تمام شهداي اين سرزمين، در دامان پر مهر و محبت مادران خويش رشد يافتند و بر سجادة آنها نماز عشق و ايثار آموختند و شكوفا شدند. چه زيبا فرمودند امام عزيز و راحل ما كه از دامان زن مرد به معراج رود. شهيدان والا مقام جمهوري اسلامي ايران، آموزه‌ها و تعاليم ديني، اخلاقي و انساني را از معلم اول و مهربان خويش فرا گرفتند و با همسر، همدم و هميشه همراه خويش يعني همسران شهداء مسير تعالي و تكامل را تا قلّه رفيع شهادت پيمودند. بدين جهت، همه ما ايرانيان مديون مكتب ايمان، فداكاري و عشق به دين و ميهن مادران شهيد و همسران گرامي شهدا هستيم.
اينجانب برخود فرض مي‌دانم به عنوان يك ايراني مسلمان و مشاور رئيس‌جمهور محترم از تمام مادران عزيز و همسران گرامي شهداي غيور و شريف ايران زمين، به پاس حفاظت از ارزشهاي ديني و حراست از آرمانها، امنيت و منافع ملي و صبر و شكيبايي در تحمل فقدان عزيزان شهيد خويش، تقدير و تشكر كنم و اين روز را با كمال خلوص به آن فرشتگان الهي، تبريك و شادباش عرض نمايم.
اميد وافر دارم كه پروردگار هستي بخش مقام والای همه شهداي جمهوري اسلامي ايران را متعالي فرمايد و اجر صبوري و مقاومت مادران و همسران شهدا را پاداش اخروي و همجواري با اوليا خويش، قرار دهد.
 

نسخه قابل چاپ