جمعه 10 تیر 1401  
اخبار

پیام نوروزی مشاور رئیس جمهور
نوروز و شکوفایی طبیعت، نشانه زیباطلبی خداوند و یادآور روز رستاخیز است

ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی؛ مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی به مناسبت فرا رسیدن نوروز پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش انسجام ملی، ماموستا دکتر کریمی؛ مشاور رئیس جمهور در امو اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز پیام تبریک صادر کرد.
در قسمتی از این پیام آمده؛ «درس بزرگ نوروز و بهار، بخشندگي و گذشت است. بهار، باران و طراوتش را از كسي دريغ نمي‌كند. چه زيباست كه ما انسان‌ها نيز به ديگران، محیط زیست و جامعه، چنين بنگريم. خوبي‌، شادمانی و مواهب اجتماعي را براي همه بخواهيم».
متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
به نام خداوند جان و خرد
فرا رسيدن عيد باستانی نوروز و بهار طبيعت را به تمام ايرانيان پيرو اديان توحيدي، مذاهب گوناگون و اقوام ايراني تبريك و شادباش مي‌گويم.
عید نوروز از آيين‌ها و جشن‌هاي كهن ايرانيان است كه امروزه علاوه بر سرزمين عزيزمان ايران، در شانزده كشور ديگر نیز برگزار مي‌شود. این امر نشان از گسترش فرهنگ ایران زمین در کشورهای همسایه دارد و جهانشمول بودن مفاهیم و آموزه هاي این جشن کهن را به تصویر می‌کشد.
نوروز و شكوفايي طبيعت، نشانه زيباطلبی خداوند و يادآور روز رستاخيز است. بهار، نماد زندگي و شكوفايي‌ و جلوه‌اي از قدرت لايزال خداوند است. 
«از همه سوي جهان جلوه او مي‌بينم،
جلوه اوست جهان كز همه سوي مي‌بينم»
درس بزرگ نوروز و بهار، بخشندگي و گذشت است. بهار، باران و طراوتش را از كسي دريغ نمي‌كند. چه زيباست كه ما انسان‌ها نيز به ديگران، محیط زیست و جامعه، چنين بنگريم. خوبي‌، شادمانی و مواهب اجتماعي را براي همه بخواهيم و از تبعيضات ناروا پرهيز كنيم. همه هموطنان را جداي از جنسيت، قوميت، دين و مذهب آنها دوست بداريم و با همه بر اساس انسانیت، اخلاق حسنه، انصاف و عدالت رفتار کنیم.
امیدوارم سال جدید، سالی سرشار از شادمانی، آرامش و سلامتی برای ایرانیان باشد و همه با همدلي، مهربانی و ياريگري هموطنان عزيزمان، به فكر ساختن روزهاي خوب در سال نو باشيم.
جشن نوروز و سال نو بر همه ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایران زمین، مبارک باد.

عبدالسلام کریمی
مشاور رییس‌جمهور

نسخه قابل چاپ