شنبه 7 خرداد 1401  
اخبار

دكتر كريمي در همایش وحدت اسلامی در بیجار
یک‍پارچگي اصلي‌ترين نياز مسلمانان جهان

ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي در همایش وحدت اسلامی با تاکید بر هم افزایی و حفظ وحدت بین مسلمانان گفت: در نظام جمهوری اسلامی وحدت امت اسلامی استراتژی است نه تاکتیک ، افزود : طبق آیات و روایات وحدت مسلمانان از واجبات دین مبین اسلام است.

به گزارش انسجام ملی به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان ، مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در این مراسم با تاکید بر هم افزایی و حفظ وحدت بین مسلمانان گفت: هفته وحدت منحصر به یک هفته نیست و به تمام هفته‌ها ، ماه‌ها و سال‌ها تسری پیدا می‌کند و باید به مثابه امری دائمی به آن بنگریم.

ماموستا عبدالسلام کریمی با تاکید بر اینکه در نظام جمهوری اسلامی وحدت امت اسلامی استراتژی است نه تاکتیک ، افزود : طبق آیات و روایات وحدت مسلمانان از واجبات دین مبین اسلام است.

وی اضافه کرد : ما نباید از هدف اصلی خود یعنی اعتلای جهان اسلام دور بمانیم و حفظ اتحاد و یکپارچگی اصلی‌ ترین نیاز مسلمانان جهان است.

مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی افزود : وحدت شیعه و سنی در دنیای امروز که دشمنان به دنبال توطئه و اختلاف میان مسلمانان هستند ، یک ضرورت مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

ماموستا کریمی گفت : امروز ما از استان‌هایی هستیم که هیچ مشکلی در وحدت جامعه اسلامی و شیعه و سنی در همگرایی و همکاری و محبت بین مسلمانان نداریم ، همیشه در مسائل کنار همدیگر بوده ایم و علمای شیعه و اهل سنت همواره در وحدت پیشگام بوده اند.

وی افزود : امیدواریم با برنامه‌هایی که برای آینده تدارک دیده شده است در حوزه تقریب مذاهب اسلامی و راه اندازی مراکز علمی اسلامی جهان اسلام آشنایی بیشتری با دیدگاه‌های تقریب مذاهب و وحدت پیدا کند.
مشاور رییس جمهور ادامه داد : امروز همه این تلاش‌ها در راستای تحقق تمدن اسلامی است که مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است و امیدواریم بتوانیم سهمی در تحقیق این تمدن اسلامی داشته باشیم.

نسخه قابل چاپ