چهارشنبه 19 بهمن 1401  
اخبار

كريمي در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان كردستان
ايجاد اميد امر به معروف و دلسرد نكردن نهي از منكر است

مشاور رئيس جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي پيش از ظهر امروز دوشنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان كردستان گفت: ايجاد اميد و اعتماد به مردم امر به معروف و دلسرد نكردن مردم نهي از منكر است.

به گزارش انسجام ملي،‌ در ابتداي اين جلسه كريمي ضمن ابلاغ سلام رياست جمهوري اسلامي ايران به مردم كردستان گفت: انشالله به زودي شاهد حضور رئيس‌جمهور در استان كردستان خواهيم بود. و همه ما از بركات حضور ايشان بهره‌مند خواهيم شد.
كريمي در ادامه هفته‌ قوه‌قضائيه و سالروز شهادت آيت‌الله بهشتي و همه شهداي هفتم تير را گرامي‌داشت. 
كريمي تأكيد كرد فرهنگ غني ما و فرهنگ كردستان ريشه در دين اسلام دارد و گفت: همه اديان معجزاتي داشته‌اند و معجزه غير قابل انكار دين مبين اسلام هم قرآن است.
كريمي گفت: مقام معظم رهبري با نامگذاري سالها براي همه ما راهبرد مشخص مي‌كنند امسال هم معظم‌له براي سال 1401 نام توليد دانش‌بنيان و اشتغال را انتخاب نمود‌اند. ما با به كار بستن اين راهبردها به موفقيت نزديك‌تر مي‌شويم. مشاور رئيس‌جمهور تأكيد كرد: از اين راهبردها فقط به يك بنر اكتفا نكنيم بلكه اگر شركت‌ها و مراكز علمي و آموزشي به صورت دانشبن‌يان عمل كند و صرفا ارائه دهنده ايده نباشند و ايده‌هاي خود را عملياتي نمايند تازه در مسير دانش‌بنيان شدن قرار مي‌گيريم.
دكتر كريمي ادامه داد: برنامه‌ريزي ما بايد به گونه‌اي باشد كه اگر توليدي پايه‌گذاري مي‌كنيم بتوانيم به وسيله شركت‌هاي دانش بنيان و تعاوني‌ها قسمت‌هاي بزرگي از مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم را حل كنيم. 
ماموستا كريمي در خصوص دانش‌بنيان شدن دانشگا‌ه‌ها گفت: اميدوارم به زودي شاهد آن باشيم كه ساير دانشگاه‌هاي كشورمان مانند دانشگاه شيراز دانش‌بنيان و به نسل سوم دانشگاه تبديل شوند.  
كريمي تأكيد كرد دين مبين اسلام ما را از تقليد كنند محض بودن حذر داشته  گفت: تنها راه محور و اساس شدن و تقليد نكردن محض اين است كه بر اساس علم و پژوهش حركت كنيم و براي توليد و رشد اقتصادي هم بايد با بصيرت در كنار هم عمل كنيم و براي آينده تحقيق و برنامه‌ريزي كنيم. هرچه در زمينه توليد تحقيق بيشتر باشد معضلات و مشكلات كمتر مي‌شود.
كريمي گفت :براي بيرون رفت از مشكلات بايد به مردم اعتماد كنيم. امروز بزرگترين امر به معروف ايجاد اميد و اعتماد به  مردم و منكر دلسردي مردم است.
وي ادامه داد: جوانان ما چالش هستند و با برنامه ريزي تبديل به فرصت مي‌شوند و اگر غفلت كنيم ديگران برنامه‌ريزي مي‌كنند.
مشاور رئيس‌جمهور در پايان گفت : خداوند بين بندگانش مرزبندي نكرده و تفاوت ها همه آيات خداوند هستند پس ما هم نبايد بين شيعه و سني، زن و مرد، اقوام و اديان مرز بندي كنيم.  

 

عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ