چهارشنبه 19 بهمن 1401  
اخبار

مشاور رییس جمهور در امور اقوام:
نگاه دولت و نظام تقویت اقوام و مذاهب اسلامی است

مشاور رییس‌ جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: نگاه دولت و نظام، تقویت و توجه به اقوام و مذاهب اسلامی بوده و دیدگاه حاکمیت در این رابطه یکدست است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا عبدالسلام کریمی که روز دوشنبه در صدر هیاتی به کردستان سفر کرد، در فرودگاه سنندج در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف نظام این است اقوام و مذاهب در جای خود دیده شوند به حاشیه نیفتند و تفاوتی بین مذاهب و عقاید نباشد.
وی با بیان اینکه در این سفر نگاه دولت و نظام نسبت به اقوام و مذاهب تبیین خواهد شد، افزود: جمهوریت نظام یعنی اقوام و اسلامی بودن آن نیز دلالت بر توجه به تمام مذاهب دارد و این مهم دید کلی نظام و انقلاب است.
مشاور رییس‌ جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، کردستان و سنندج را نماد و پایتخت تقریب مذاهب توصیف و اضافه کرد: قرار است در این سفر با مسوولان، جلسات متعددی داشته باشیم و با خانواده شهدا، نخبگان و معتمدان استان نیز دیدار کنیم.
ماموستا کریمی از سفر قریب الوقوع رییس جمهور به استان تا چند روز آینده خبر داد و گفت: بنده در سفر خود به استان، با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، نظراتمان را درباره سفر رییس جمهور نهایی خواهیم کرد و نتایج را به آیت الله رییسی اعلام می کنیم.
وی تاکید کرد: حضور در کردستان، مقدمه ای برای پیش سفر رییس جمهور خواهد بود تا آیت الله رییسی با وسعت دید بالاتری به استان سفر کند و قطعا این سفر پر خیر و برکت است.
مشاور رییس‌ جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی پس از فرودگاه، با حضور در مزار بهشت محمدی سنندج و با اهدای گل و قرائت فاتحه، به شهیدان ادای احترام کرد.
ماموستا عبدالسلام کریمی امروز در فرودگاه سنندج مورد استقبال استاندار کردستان، معاون سیاسی استاندار، فرماندار سنندج و برخی دیگر از مسوولان استانی قرار گرفت.

 

نسخه قابل چاپ