چهارشنبه 19 بهمن 1401  
اخبار

مشاور رئيس‌جمهور در نمازجمعه بندر تركمن:
اولويت مصلحت مردم است

ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي ضمن  حضور در مسجد قبا بندر تركمن و شركت در نماز جمعه گفت: لايروبي خليج به نفع مردم است پس اولويت مصلحت مردم است.

به گزارش انسجام ملي، دكتر كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور امروز ضمن حضور در مسجد قبا و شركت در نماز عبادي سياسي جمعه ضمن ابلاغ سلام رياست محترم جمهور به همه مردم استان گلستان و نمازگزاران گفت: در اين چند روز خدمت علما و اقشار مختلف استان گلستان رسيدم و همانند سفر به استانهاي تلفيقي ديگر در اين استان هم به دنبال امور وحدت آفرين بوديم كه خوشبختانه ديدم استان گلستان نماد وحدت عملي و خلوص نيت است. اين استان زيبا گلستان و نگارستان اقوام و مذاهب است كه همه اقوام و مذاهب برادرانه در كنار هم قرار گرفته‌اند. استان زرين كمان اقوام و مذاهب است كه اين رنگ‌ها در كنار هم زيبا هستند. در اين استان ديدم كه مسئولين استان فعالين حوزه‌هاي علميه ،علما و مردم همه طبق امر خداوند و پيغمبر بزرگمان در كنار هم مثل برادر رفتار مي‌كنند.
كريمي افزود: مشكلاتي هم وجود دارد مخصوصا مشكلات معيشتي كه بايد همه دست دردست هم بدهيم تا مشكلات را با ياري خداوند پشت سر بگذاريم. خداوند را شاكرم كه اين استان مملو از نعمت است، هم نعمت مادي و هم نعمت معنوي كه همان امنيت، رهبري و دولت مردمي است. دولتي كه هم و غمش و خدمت به مردم است. شما مردم ولي‌نعمتان نظام و جانشينان خداوند بر روي زمين هستيد.  
اسلام دين نجات بخش است. بر ما وظيفه است كه دين را به زبان امروز براي جوانان توضيح بدهيم تا عاشق و اهل عبادت شوند. 
دكتر كريمي در ادامه ايام حج را تبريك گفت و گفت: حتما خداوند اعمال بندگانش را مي‌پذيرد. براي حجاج آرزوي سلامتي داريم انشالله به سلامتي بروند و با قبولي حق به كشور باز گردند.
كريمي ضمن اشاره به سالگرد وفات بنيانگزار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) گفت: امام خميني پدر معنوي همه ما ايرانيان از شيعه و سني،‌ مرد و زن و همه اقوام ايراني همچون روح نظام مقدس جمهور اسلامي ايران است. به همه ما توجه داشت و يكسان مي‌نگريست. امام خميني با الهام گرفتن از جد بزرگوارشان حضرت محمد (ص) نگاه برابر به همه داشت و معتقد به خط‌‌ كشي نبود و براي قومي خاص امتياز ويژه قائل نبود. امام راحل بارها و بارها در رابطه با وحدت فرمايشاتي داشته‌اند كه فرمايشات ايشان چراغ راه ماست. 
كريمي تأكيد كرد: خداوند ما را متفاوت آفريده تا دركنار هم ضعف يكديگر را بپوشانيم و نقطه قوت هم باشيم تا امت واحده را بسازيم. كريمي ادامه داد : با دقت در دولت رسول خدا مشاهده مي‌كنيم كه در ميان صحابه از دور و نزديك ازسلمان فارس گرفته تا صهيب رومي ، بلال حبشي و جابان كردي، هيچ فرقي وجود نداشت. پيامبر سلمان فارسي را علي‌رغم اينكه خارجي بود مانند عضوي از خانواده خود مي‌دانست و مي‌فرمود سلمان از اهل بيت ماست. ملاك پيامبر ميزان ايمان و اخلاص بود.
كريمي اشاره كرد : رابطه ما رابطه ديني و ايماني است، نه رابطه خوني و هم مرز بودن. برادري ما بر اساس اسلام است. پس بايد با صلح و صفا در كنار هم زندگي كنيم. 
كريمي گفت: كساني كه با اعمال انتحاري يا بمب‌گذاري مسبب ريخته شدن خون يك شيعه و يا يك سني در مساجد مي‌شوند مسلمان نيستند و دروغ مي‌گويند. همه ما مسلمان هستيم، دين ما واحد است، اسلام يكي ست و اختلاف در استنباط هاست. اختلاف در شاخ و برگ است و ريشه و تنه ما يكي‌ست. پيغمبر، قبله، دين و پيامبر و دشمن ما يكي‌ هستند. كريمي تأكيد كرد اختلاف سليقه، تنوع بسيار خوب است و راز بقاست، ولي نزاع و تقابل عامل فناست. قدرت و ابهت امت اسلامي در سايه وحدت است. با تفرقه راه نفوذ دشمن باز مي‌شود. با هر دين و مذهبي هر كسي از تفرقه بگويد بدانيد كه از شيطان است و هر نوايي كه از وحدت بدمد از رحمت است.
كريمي افزود: تقريب مذاهب تاكتيك نيست يك استراتژي است. همانطور كه مقام معظم رهبري مي‌فرمايند: ايجاد تمدن نوين اسلامي بدون وحدت شيعه و سني امكان‌پذير نيست و همانطور كه رياست محترم جمهور در سخنان تاريخ ساز خود در 20 خرداد سال 1400 فرمودند شيعه و سني دوتا نيستند بلكه يك نفس واحدند. 
كريمي ادامه داد: دغدغه دولت كريمه غير از تمركز بر مسائل وحدت و يكپارچگي مشكلات معيشت و رفاه اين مردم نجيب و همواره پشتيبان ولايت است. دولت به تنهايي نمي‌تواند مشكلات معيشتي را حل كند همه ما بايد كمك كنيم و نبايد در اين زمينه سنگ‌اندازي شود. بايد بپذيريم چيزي را كه به نفع عموم مردم است اجرايي كنيم. مسئولين بايد از قوانيني كه در جهت حمايت از مردم است تمكين كنند و دستورات رياست محترم جمهور را بدون فوت وقت عملياتي سازند.
كريمي در خصوص لايروبي خليج گرگان گفت: لايروبي خليج به نفع مردم است پس اولويت مصلحت مردم است. اعمال سليقه يعني اجتهاد در مقابل نصّ و جبهه‌گيري در قابل و مردم. ارزش قانون اساسي در اين است كه منافع مردم را در نظر گرفته‌ است. و هدف آن برقراري عدالت اجتماعي است. كه همانا هدف رسالت همه فرستادگان خداوند بوده است. 
كريمي تأكيد كرد: آشورادره بايد مكان گردشگري باشد اين نياز مردم است. خليج گرگان بايد لايروبي شود. مردم اين استان نياز به امكانات گردشكري مانند تله‌كابين دارد. تا در اين استان با جذب گردشگر درآمدزايي هم صورت پذيرد. 
تصاوير بيشتر

عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ