چهارشنبه 19 بهمن 1401  
اخبار

دكتر كريمي به مناسبت روز بزرگداشت مقام معلم پيام تبريك صادر كرد
روح فرهنگ عامل شكوفايي، شادابي و ماندگاري جامعه است

ماموستا دكتر كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي به مناسبت روز معلم پيام تبريك صادر كرد.

به گزارش انسجام ملي، ماموستا دكتر كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي به مناسبت روز معلم پيام تبريك صادر كرد. در قسمتي از اين پيام آمده، بی‌گمان هر جامعه بشری در صورتی شکوفا، شاداب و ماندگار است که روح فرهنگ در آن جاری باشد.

متن كامل اين پيام به شرح ذيل است:

به نام خداوند جان و خرد
دوازدهم اردیبهشت‌ ماه، یادآور اخلاص، شکوه و عظمت زنان و مردان فرهنگ دوست و عاشقی است که در عرصه تزکیه و تعلیم، زیباترین جلوه‌های عاشقی، ایثارگری و جانفشانی را به تصویر کشیده اند. این روز فرخنده را به تمام معلمان پرافتخار این سرزمین، به خصوص معلمان عزیز اهل سنت، پیروان ادیان توحیدی و اقوام ایرانی، تبریک و شادباش می‌گویم.

بی‌گمان هر جامعه بشری در صورتی شکوفا، شاداب و ماندگار است که روح فرهنگ در آن جاری باشد. ما ایرانیان مفتخریم که نخستین مدارس فرهنگ و تمدن بشری بدست معلمان پرافتخار این سرزمین در پهنه گیتی تاسیس شده است. 

ایران مهد فرهنگ و تمدن جهان و ایرانیان افتخارآفرینان عرصه فرهنگ، هنر و علم آموزی در جهان بشری بوده‌اند. این افتخارات تاریخی مرهون تلاش و همت معلمان پاکباخته و فرهنگ دوست ایران زمین است.

با گرامی‌داشت یاد و خاطره استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری؛ معلم بزرگ جمهوری اسلامی ایران و تمام معلمان شهید اقوام، مذاهب و پیروان ادیان توحیدی، این روز را به همه معلمان عزیز ایران زمین، تبریک و شادباش می‌گویم و به عنوان مشاور رییس‌جمهور در برابر عظمت، اخلاص و ایثار این عزیزان عرصه تعلیم و تربیت، سر تعظیم فرو می‌آورم و از خداوند متعال، برای تمام جهادگران عرصه تعلیم و تربیت، تداوم خدمت توام با کرامت، بهروزی و سلامتی را، مسألت ‌دارم.

عبدالسلام كريمي
مشاور رئيس‌جمهور

نسخه قابل چاپ