چهارشنبه 19 بهمن 1401  
اخبار

دكتر كريمي به مناسبت روز جهاني كارگر پيام تبريك صادر كرد
به کارگیری نخبگان و شایستگان ایرانی، شرط اصلی برای نیل به تولید دانش بنیان و اشتغالزا،

ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي به مناسبت روز جهاني كارگر پيام تبريك صادر كرد.

به گزارش انسجام ملي، در قسمتي از پيام دكتر كريمي به مناسبت روز جهاني كارگر آمده، شرط اصلی برای نیل به تولید دانش بنیان و اشتغالزا، به کارگیری نخبگان و شایستگان ایرانی فارغ از دین، مذهب، قومیت و جنسیت آنهاست.

متن كامل اين پيام به شرح ذيل است.
روز کارگر را به تمام کارگران شریف و زحمتکش ایران زمین، به خصوص کارگران عزیز اهل سنت، پیروان ادیان توحیدی و اقوام ایرانی، تبریک و شادباش می‌گویم.
بی گمان توسعه، پیشرفت و آبادانی ایران زمین، مرهون تلاش، ایثار و از خودگذشتگی کارگران این سرزمین است که روح و روان و عمر گران‌بهای خویش را در راه اعتلای این مرز و بوم، تقدیم کرده اند.
در عصر کنونی، خصوصا در دوران تحریم ظالمانه، بیش از پیش به تولید دانش بنیان نیازمندیم و برای دستیابی به تولید دانش بنیان، نیازمند کارفرما، محیط کار و ابزار تولید مبتنی بر علم، فناوری و دانش هستیم.
شرط اصلی برای نیل به تولید دانش بنیان و اشتغالزا، به کارگیری نخبگان و شایستگان ایرانی فارغ از دین، مذهب، قومیت و جنسیت آنهاست. این رویکرد عدالت محور علاوه بر اعتمادسازی و افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه، گام اساسی در راستای تولید دانش بنیان است.
اینجانب به عنوان مشاور رئیس جمهور، ضمن گرامیداشت روز کارگر، به عموم کارگران زحمتکش ایران زمین به خصوص کارگران اهل سنت، پیروان ادیان توحیدی و اقوام ایرانی، این مناسبت فرخنده و مسعود را تبریک و شادباش می‌گویم. 
امیدوارم در سال «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» به کارگران شریف و نجیب ایرانی، بیش از پیش توجه گردد و سلامتی، شادمانی و کرامت آنها همواره مدنظر مسئولان و مدیران عرصه تولید، قرار گیرد.

عبدالسلام کریمی
مشاور رئیس‌جمهور

نسخه قابل چاپ