اولین نشست شورای سیاست‌گذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان گلستان:

كريمي: علم باید متبوع باشد نه تابع

دكتر عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي در اولین نشست شورای سیاست‌گذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان گلستان گفت: علم بايد متبوع باشد نه تابع.
1401/8/24 سه‌شنبه
اولین نشست شورای سیاست‌گذاری ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری استان گلستان، با حضور دكتر عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور و دکتر شتایی؛ سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان،  دکتر حاجی‌گلدی کر؛ معاون توسعه و منابع استانداری گلستان و نمایندگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دستگاه‌های اجرایی و ...، بیست‌و‌دوم آبان ماه در سالن اندیشه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری این نشست گفت: امیدوارم نتایج حاصل از این نشست برای ارتقا جایگاه علمی استان گلستان و کشور منشاء اثر باشد.
 ماموستا دكتر عبدالسلام کریمی؛ مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی که به عنوان میهمان ویژه در اين نشست حضور داشت گفت: همانگونه که هفته وحدت به عنوان یک نماد بوده و حفظ انسجام ملی و وحدت اسلامی باید در تمام طول عمر مورد توجه باشد هفته پژوهش و فناوری هم نمادی است که باید همواره مورد توجه قرار داشته باشد و همه امور ما بايستي بر اساس پژوهش و تحقيق باشد.
 وی بر انجام تحقیق و پژوهش در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف تأکید و تصریح کرد: اگر امورات براساس پژوهش انجام شود باعث کاهش ضریب خطا خواهد شد.
مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه هیچ مصلحتی بالاتر از واقعیت نیست گفت: علم باید متبوع باشد و نه تابع و بر همین اساس نیاز است تا دیدگاه سیاسیون نیز بر اساس علم باشد.
دکتر شتایی با اشاره به اینکه هفته پژوهش و فناوری از دوازدهم لغایت هجدم آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد گفت: برنامه‌های این هفته براساس دستورالعمل ابلاغی شده توسط  ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری وزارت علوم و مطابق سال‌های گذشته برگزار خواهد شد و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان دبیرخانه هفته پژوهش استان در نظر گرفته شده است.
 وی با قدردانی از کسانی که برای حفظ و ایجاد امنیت در جامعه و جلوگیری از به ثمر نشستن توطئه دشمنان تلاش کردند گفت: مبنای قوی شدن کشور پیشرفت علمی است که نیازمند آرامش در فضای جامعه است.
 دکتر شتایی با بیان اینکه دشمن از قوی شدن ایران اسلامی می‌هراسد تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا با پیشرفت‌های علمی زمینه ایجاد تمدن اسلامی را بوجود آوریم.
  گفتنی است: در این نشست پیرامون مسائلی همچون زمان و مکان برپایی نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، نحوه شناسایی و معرفی پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه‌ها، مدارس و دستگاه‌های اجرایی و ... بحث، تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.
 
نسخه قابل چاپ