دکتر عبدالسلام کریمی:

وحدت و انسجام ضامن عزت و افتخار ایران است

ماموستار عبدالسلام کریمی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت شهدای وحدت در مشهد گفت: وحدت و انسجام ضامن عزت و افتخار ایران است
1401/8/5 پنجشنبه
به گزارش انسجام ملي مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی گفت: اطاعت از رهبری رفع کننده اختلافات و تضمین اقتدار کشور است، بنابراین باید حول محور مشترک گردهم آییم و دست به دست هم دهیم تا کشور را آباد کنیم.
ماموستار عبدالسلام کریمی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت شهدای وحدت در مشهد افزود: در عصر معاصر باید دنبال عنصر مشترک بگردیم که هدایتگر  به سوی سعادت باشد و توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب حجت و نقشة راه است و باید بر اساس آن قدم برداریم و اطاعت از ایشان عقلا و شرعا واجب است.
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه امروز عَلَم دشمن عوض شده است، افزود: دشمن بنام اسلام و مذهب و مردم به جنگ اسلام و ایران آمده است. باید بصیرت داشت چون دین ما دین بصیرت است. نباید پیاده نظام دشمن در دل کشور اسلامی باشیم.
ماموستا کریمی گفت: آمریکا و اسراییل بیکار نمی‌نشیند و شبانه روز علیه ایران نقشه می‌کشند.
وی با بیان اینکه ریشه، اصول، قرآن، قبله و پيامبر همه یکی است، افزود: دشمن ما نیز مشترک است و به دنبال ایجاد تفرقه است. هر نوايي كه بر وحدت بدمد از رحمان و هر ندايي كه بر طبل تفرقه بكوبد از شيطان است.
مشاور رییس‌جمهور در امور اقوام گفت: اقوام و مذاهب رنگین کمان ایران اسلامی است، هر چه بیشتر کنار هم باشند از زیبایی قشنگتري برخوردار است.
وی با بیان اینکه استقلال آزادی جمهوری اسلامی شعار ما است، افزود: جمهوريت یعنی همه اقوام و خط کشی بین اقوام نداریم و اسلامیت یعنی همه مذاهب اسلامی کنار هم هستند. همه امت واحد هستیم و شهروند درجه یک و دو نداریم، نزاع ما باعث ذلت و حقارت و وحدت باعث عزت و اقتدار است.
یادواره شهدای وحدت در گرامیداشت سالگرد شهادت سرداران "نورعلی شوشتری و رجبعلی محمدزاده" و ۴۰ تن از فرماندهان سپاه و سران طوایف اهل سنت و جمعی از مردم شیعه و سنی برگزار شود که ۲۶ مهرماه سال ۱۳۸۸ بر اثر انفجار تروریستی در منطقه پیشین شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیده و به شهدای وحدت موسوم شدند.

گزارش تصويري
نسخه قابل چاپ