پنجشنبه 7 بهمن 1400  
1393/9/26 چهارشنبه
کل اخبار صفحه
تاریخچه
نخبگان و مشاهیر
اماکن تاریخی و مذهبی
پژوهش، مقالات و کتب
لینک های مرتبط
دیدگاه

به مناسبت روز جهانی «حقوق بشر» 
 • 1400/10/5 یکشنبه عبدالسلام کریمی** به مناسبت روز جهانی «حقوق بشر» 
  ایده «حقوق بشر» دستاوردی شگرف و اندیشه ای سترگ از متفکران، فیلسوفان، سیاستمداران و عالمان دینی قرن هفدهم و هجدهم است که در پرتو آگاهی و عقلانیت به دست آمد. این دستاورد بشری حاصل تجربه آنها از بی‌عدالتی، فقر، خشونت و دو جنگ جهانی است. گرچه تجربه‌ای تلخ و ننگین بوده اما آگاهی حاصل از آن درس بزرگی برای بشریت بود. درسی که به انسانها آموخت با وجود اختلافات عقیدتی و تفاوت‌های قومی، دینی و مذهبی فراوان، تعامل، گفتگو، همگرایی، همزیستی مسالمت آمیز و پذیرش دیگران برای زیست جهان و زندگی انسانی ضروری و اجتناب ناپذیر است. بشر از رهگذر آن تجربه آموخت که همگرایی و تعامل نه‌ تنها ضروری است بلکه پسندیده، اخلاقی و ارزشمند است.
طی حکمی از سوی وزیر کشور؛نخستین فرماندار خانم دولت سیزدهم منصوب شد
طی حکمی از سوی وزیر کشور؛ گلنسا مبارکی، بخشدار پیشین لاشار که با ارتقای این بخش به شهرستان ،سرپرستی فرمانداری لاشار را بر عهده داشت ،طی حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان فرماندار لاشار منصوب شد.
به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا صادر شدپيام تبريك ماموستا دكتر عبدالسلام كريمي به مادران و همسران شهدا
ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي، به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا با صدور پيامي اين روز را به مادران و همسران شهدا تبريك گفت.
با صدور حكمياستاندار گلستان حسن بيارجمندي را به عنوان دستيار در امور اقوام و مذاهب‌اسلامي منصوب كرد
علي محمد زنگانه؛ استاندار گلستان با صدرو حكمي آقاي حسن بيارجمندي سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامي گنبدكاووس را به عنوان دستيار در امور اقوام و مذاهب اسلامي منصوب كرد.
اخبار

 • طی حکمی از سوی وزیر کشور؛نخستین فرماندار خانم دولت سیزدهم منصوب شد
  طی حکمی از سوی وزیر کشور؛ گلنسا مبارکی، بخشدار پیشین لاشار که با ارتقای این بخش به شهرستان ،سرپرستی فرمانداری لاشار را بر عهده داشت ،طی حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان فرماندار لاشار منصوب شد.
 • به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا صادر شدپيام تبريك ماموستا دكتر عبدالسلام كريمي به مادران و همسران شهدا
  ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي، به مناسبت روز تكريم مادران و همسران شهدا با صدور پيامي اين روز را به مادران و همسران شهدا تبريك گفت.
 • در ارتباط تصویری با مردم قم، در سالروز قیام نوزدهم دیتخصص دشمنان ما ایجاد اختلاف است
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با مردم قم، در سالروز قیام نوزدهم دی(1) فرمودند: این را ما باید همیشه در نظر داشته باشیم که در میان جبهه‌ی دشمنی ما در دنیا، دشمنانی هستند که تخصّصشان ایجاد اختلاف است؛ تخصّصشان «تفرقه بینداز و حکومت کن یا سیادت کن» است؛ از جمله اختلاف مذهبی، اختلاف شیعه و سنّی؛ نباید بگذاریم که این چیزها در کشور رخ بدهد یا اوج پیدا بکند.
 • گزارش تصويريحضور دكتر كريمي در کلیسای «ماگیورگیس قدیس» میلاد حضرت عیسی مسیح( ع)
  عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در کلیسای «ماگیورگیس قدیس» به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح( ع) و سال نو ميلادي.
 • مشاور رییس‌ جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی:وجود جنگ و تنش در جهان به خاطر انحراف از توصیه‌های انبیای الهی است
  مشاور رییس‌ جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: وجود جنگ و تنش در جهان به خاطر انحراف از توصیه‌های انبیای الهی است.
 • با انتشار پيامي صورت گرفتتبريك سال نو ميلادي از سوي ماموستا كريمي
  پیام تبریک ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و‌ مذهبی، به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، به اسقفان و کشیشان مسیحی، شورای خلیفه‌گری، انجمن‌های مسیحی و ایرانیان عزیز ارامنه، آشوریان و کلدانیان.
 • كريمي در جلسه با رئيس سازمان ثبت اسناد و املاك كشوررفع مشكلات دفترخانه ايرانيان پيرو اديان توحيدي
  ماموستا عبدالسلام كريمي مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي در جلسه عصر ديروز با حسن بابايي پيرامون مشكلات صدور مجوز دفترخانه ايرانيان پيرو اديان توحيدي گفت‌وگو كرد.
 • ماموستا کریمی در سمینار «عدالت اجتماعی از منظر امام»:حکومت دینی باید پشتیبان مردم برای اقامه عدالت باشد
  مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: طبق آیات قرآن هدف اصلی تمام انبیا آن است که قسط و عدل را اقامه کنند. پس باید حکومت‌های دینی عده و عده خود را فراهم کنند تا مردم خودجوش برای عدالت قیام کنند و حکومت باید مقوم و پشتیبان مردم باشد نه مانع آنها.
 • رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران صادر کردپیام تبریک به عبدالسلام کریمی
  رییس شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک ایران؛ اسقف اعظم سرکیس داویدیان به مناسبت انتصاب ماموستا عبدالسلام کریمی به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی پیام تبریک صادر کرد.
 • در آستانه زادروز حضرت مسیح علیه السلام و حلول سال نو میلادی صورت گرفت؛بازدید وزیر آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی ارس به مناسبت میلاد حضرت مسیح(ع)
  در آستانه زادروز حضرت مسیح علیه السلام و حلول سال نو میلادی، وزیر آموزش و پرورش از مجتمع آموزشی ارامنه ارس منطقه ۶ شهر تهران بازدید کرد.
 • تاریخچه

  نخبگان و مشاهیر

  اماکن تاریخی و مذهبی

  پژوهش ها، مقالات . کتب

  فرقه استالین؛ از ظهور تا سقوط یاران اهریمن
  لینک های مرتبط