جمعه 28 تير 1398  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
اخبار

در پیامی ناظر به حادثه تروریستی و شهادت پاسداران مرزبان میهن
تقدیر یونسی، از موضع قاطع علمای اهل سنت در محکومیت تروریسم

علی یونسی نماینده ویژه رییس جمهور در واکنش به حمله تروریستی و شهادت جمعی از پاسداران مرزبان کشور در سیستان و بلوچستان ، با انتشار پیامی،‌ شهادت جمعی از حافظان مرزهای میهن اسلامی را تسلیت گفته، و در عین حال از هوشمندی علمای اهل سنت در محکومیت قاطع این حادثه و اعلام موضع در برابر خشونت و افراطی گری،‌ تقدیر کرد.

 به گزارش تارنمای انسجام ملی،  در قسمتی از این پیام آمده است: اینجانب از علماء و فرهیختگان اهل سنت به دلیل محکومیت قاطع این حادثه و حفظ اتحاد و همدلی و حمایت از حافظان نظم و امنیت کشور؛ تقدیر و تشکر می نمایم. بی گمان این همدلی و همبستگی اهل سنت با نظام عامل اصلی مقابله با خشونت و افراطی گری است و زمینه ساز توسعه همه جانبه و تدوام امنیت کشور است.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

 
بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر عوامل جنایتکار و تروریست های افراطی وابسته به بیگانه، حادثه ای تلخ و ناگوار آفریدند و جمعی از پاسداران شجاع که حافظ امنیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران بودند را  به شهادت رساندند.

این نخستین بار نیست که فرزندان جان برکف ایران عزیز، اینگونه هدف حملات خشن تروریستی قرار می گیرند،‌ بلکه از ابتدای استقرار جمهوری اسلامی ایران، دشمن به خیال باطل خود، همواره به دنبال آن بوده که با استفاده از شیوه های خشونت آمیز، موجب انشقاق و اختلاف میان آحاد و اقشار جامعه گردیده و در انسجام و یکپارچگی ملت و اقوام مختلف، خلل ایجاد کنند.

 لذا از همین طریق، از علماء و فرهیختگان اهل سنت به دلیل محکومیت قاطع این حادثه و حفظ اتحاد و همدلی، و حمایت از حافظان نظم و امنیت کشور؛ تقدیر و تشکر می نمایم. بی گمان این همدلی و همبستگی اهل سنت با نظام، عامل اصلی مقابله با خشونت و افراطی گری است و زمینه ساز توسعه همه جانبه و تدوام امنیت کشور است.

      در پایان بر خود فرض می دانم که ضمن تسلیت شهادت این مرزبانان غیور، به محضر فرماندهی معظم کل قوا،‌ ملت بزرگ ایران، نیروهای مسلح و سرافراز جمهوری اسلامی، غیورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده این شهیدان مظلوم ؛ برای شهداء گرانقدر آرامش ابدی و برای مجروحان این حادثه نیز سلامتی و بهبودی از درگاه ایزد منان مسئلت نمایم.
 
                                                                                                               علی یونسی
                                                                                                        
 

 

نسخه قابل چاپ