دوشنبه 12 خرداد 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
اخبار

در مراسم نکوداشت حمیرا ریگی بانوی سفیر سیستان و بلوچستانی
یونسی: قول پنج سفیر اهل سنت را از ظریف گرفتم

نماینده ویژه ریییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، شب گذشته در مراسم نکوداشت خانم حمیرا ریگی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کشور برونئی، تحت عنوان حمیرا ریگی بانوی سفیر سیستان و بلوچستانی، تاکید کرد که از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه قول پنج سفیر اهل سنت را گرفته و تاکنون 2 انتصاب صورت پذیرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین دکترعلی یونسی، در این مراسم، که شخصیت های سیاسی و فرهنگی، از جمله خانم دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز حضور داشتند،‌ درباره تلاشش برای انتصاب سفرای از اهل سنت در وزارت امور خارجه گفت: وقتی رئیس جمهوری این مسئولیت را به من واگذار کرد، نخستین جایی که مراجعه کردم وزارت امور خارجه بود.

وی ادامه داد: به دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، توصیه رییس جمهوری به وزرا را یادآور شدم، و  از وی خواهش کردم در هیات دولت نیز طرح کنند که برای رفع تبعیض های تحقیرآمیز در کشورمان باید شجاعانه توهمات و تخیلات را از بین ببرند و انتصاب های مهمی در همه عرصه ها داشته باشند.
 
نماینده ویژه رییس جمهوری افزود: همانجا از دکتر ظریف قول گرفتم و ایشان قول پنج سفیر اهل نست نفر را داد که تاکنون به دو نفر از هموطنان اهل سنت،‌مسوولیت سفیری جمهوری اسلامی داده شده است.
علی یونسی، خاطرنشان کرد که با  استناد به دستور رئیس جمهوری، افرادی را معرفی کردم و امیدوارم در مابقی عمر باقی مانده از دولت دوازدهم، قدم های بهتری نیز برداشته شود.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در ادامه از تلاش های استاندار پیشین استان سیستان و بلوچستان نیر در این عرصه تقدیر کرد و  اظهار داشت: باید از آقای علی اوسط هاشمی استاندار پیشین سیستان و بلوچستان سپاسگزاری کنم که در طول دوران مسوولیت خود، شجاعانه عمل کرد و در منطقه تحت ماموریت خود، این سد و تابو را شکست تا دیگران هم جرات کنند عمل کنند.
یونسی اظهار امیدواری کرد که به زودی خبرهای مهمتری را شنیده شود. و تاکید کرد که باید فضا و دست آوردهای این مراسم را به خدمت رئیس جمهوری و دولت منتقل کنیم تا کار ارزشمند آنها را یادآوری کرده باشیم.
نماینده ویژه رییس جمهور در پایان تاکید کرد: خانم ریگی، نماینده دولت در یک شهر بود ولی از این پس نماینده همه مردم ایران، دولت، استان سیستان و بلوچستان و به ویژه نماینده همه بانوان ایران ، خواهد بود.
 

عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ