پنجشنبه 15 خرداد 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
اخبار

در مراسم نکوداشت سفیر سیستان و بلوچستانی
حمیرا ریگی: امیدوارم نماینده شایسته ایران باشم / تقدیر از نقش آفرینی علی یونسی

حمیرا ریگی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور برونئی گفت که امیدوار است، بتواند، به عنوان یک زن مسلمان ایرانی نماینده شایسته ای برای جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش انسجام ملی،‌ خانم ریگی در مراسم نکوداشت خود به عنوان نخستین بانوی سفیر سیستان و بلوچستانی گفت: خدا را شاکرم که چهلمین بهار انقلاب، پیروزی اندیشه و خرد بر جهل و نادانی و برآمدن خورشید تابناک حق و پاکی بر گستره ایران عزیزمان را برخلاف نقشه شوم دشمنان نظام و اسلام سپری کردیم.

سفیر کشورمان در برونئی افزود: دولت جمهوری اسلامی به ویژه وزارت امور خارجه دولت تدبیر و امید به زیبایی هدیه چهل سالگی انقلاب را با انتصاب یکی از فرزندان دیار پهناور، ولایتمدار و وطن دوست سیستان و بلوچستان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی دادند و مراتب تقدیر و تشکر را از این اعتماد می نمایم.
وی، ادامه داد: مهمترین هدف برگزارکنندگان این همایش تکریم از این اعتماد دولت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی و وزارت امور خارجه بوده است و ان شاالله بتوانیم این اعتماد را ارج نهاده و به عنوان یک زن مسلمان ایرانی نماینده شایسته ای برای جمهوری اسلامی باشیم.
سفیر کشورمان در برونئی افزود: صادقانه بگویم اگر توفیقی در تمام طول خدمت حاصل شده است این منحصر به شخص من نیست، امروز خیلی از بزرگواران و اساتید خودشان آغازگر تحول در استان سیستان و بلوچستان بودند و زمینه‌ساز حضور اقوام و مذاهب اسلامی در سطح ملی هستند.
ریگی گفت: اگر موفقیتی حاصل شده منحصر به شخص من نبوده بلکه حاصل خرد جمعی، حمایت‌های همه جانبه همه ارکان نظام جمهوری اسلامی و پشتیبانی بی دریغ مردم بوده است.
سفیر ایران در برونئی یادآور شد: حمایت، پشتیبانی و همراهی شما امروز زمینه اعتماد دولت کریمه نظام جمهوری اسلامی به بنده در سنگر دیگری را فراهم کرد و من لازم می بینم از برکت خون شهدا و نگاه بلند امام راحل به جامعه زنان و همچنین رئیس جمهوری محترم و وزیر امور خارجه تشکر کنم.
تقدیر از نقش آفرینی حجت الاسلام علی یونسی
 
 
 
 
حمیرا ریگی دربخش دیگری از سخنرانی خود از نقش ویژه حجت الاسلام علی یونسی دستیار پیشین رییس جمهوری در امور اقوام واقلیت های دینی و مذهبی و نماینده ویژه کنونی دکتر حسن روحانی،‌ تجلیل کرد و  افزود: دستیار ویژه رئیس جمهوری که انصافا خیلی از اقوام و مذاهب شاهد زمینه سازی و نقش آفرینی او بودند به زیبایی دین خود را ادا کردند.
ریگی ادامه داد: از استاد خوبم معصومه ابتکار که اسوه و الگویی از زن مسلمان ایرانی بودند تشکر می کنم. اگر او نبود امروز ریگی ها هم نبودند. ابتکار در ابتدای انقلاب با حضور و نقش آفرینی خود باعث شد امروز این جرات به دختران سرزمینم داده شود که بتوانند در عرصه های مختلف نقش آفرینی کنند.
وی به سوابق خود در وزارت کشور اشاره کرد و گفت که انشاالله بتوانیم به عنوان یک وزارت کشوری، همکار خوبی برای وزارت امور خارجه باشیم و زمینه اعتمادها را فراهم کنیم.
ریگی افزود: افتخار می کنم که بگویم رهبر معظم انقلاب امروز امید جهان اسلام هست.
سفیر ایران در برونئی یادآورشد: امروز بر خود می بالیم که نخبگان و فرهیختگان توانمند سیستان و بلوچستان یکی پس از دیگری شکوفا می شوند و جزو مدیران برتر ملی قرار می‌گیرند.
وی ضمن قدردانی از اقدام های مرکز گفتمان صلح برای همه گفت که در آذرماه یازدهمین مجمع اجلاس حقوق بشری سازمان ملل در ژنو برگزار شد و مرکز گفتمان صلح مظلومانه در این نشست شرکت و یک تنه از ایران اسلامی دفاع کرد.
ریگی ادامه داد: در آن زمان با وجود اتفاقاتی مثل ماجرای قتل جمال خا‌شقچی روزنامه نگار منتقد سعودی یا جلیقه زردها در فرانسه تمام حاضران بر علیه ایران بودند و از نقض حقوق بشر در ایران سخن می گفتند اما محمد رئوف قادری به نمایندگی از مرکز صحبت کرد و همه نگاه‌ها را نسبت به ایران تغییر داد.
سفیر ایران در برونئی افزود: هر کدام از ما در جایگاه خودمان می توانیم ایران‌هراسی را که بر علیه ما به راه افتاده به ایران شناسی و ایران دوستی تبدیل کنیم و فرهنگ و تمدن غنی خود را به جهانیان صادر کنیم.
به گزارش ایرنا، مراسم نکوداشت حمیرا ریگی، نخستین بانوی سفیر سیستان و بلوچستانی شامگاه دوشنبه به کوشش انجمن فرهنگی سیستان و بلوچستانی های مقیم تهران با حضور جمعی از شخصیت های سیاسی و محلی در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.
ریگی دومین زنی است که پس از «مرضیه افخم»، به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی انتخاب شده است.
این برنامه با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی، نماینده ویژه رییس جمهوری،‌ دکتر معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری،‌ شهربانو امانی،  ولی الله شجاع پوریان، عباس عراقچی، علی اوسط هاشمی، ایرج افشار و سید محمود حسینی و... برگزار شد.
 

نسخه قابل چاپ