پنجشنبه 15 خرداد 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
اخبار

یک هنرمند زن ایرانی در آیین نکوداشت حمیرا ریگی سفیر ایران در برونئی
برای خانم ریگی خوشحالم / از تروریسم اعلام انزجار می کنم

مهناز افشار هنرمند زن جوان ایرانی،‌ در آیین نکوداشت حمیرا ریگی سفیر ایران در برونئی،‌ که با حضور مسوولان عالی رتبه دولتی و غیردولتی و فرهنگی برگزار شد،‌ با اعلام انزجار از ترور و تروریسم، وتسلیت به خانواده های شهداء حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان، از انتصاب خانم حمیرا ریگی سفیر ایران در برونئی،‌ ابراز خوشحالی کرد.

به گزارش تارنمای انسجام ملی، این هنرمند ایرانی که خود نیز از خانواده شهداء می باشد، در سخنان کوتاهی گفت: بسیار خوشحالم که امشب اینجا حضور دارم و قبل از هر چیز لازم می‌دانم که انزجار خود را از ترور و تروریست اعلام کنم و خدمت تمام خانواده های عزادار تسلیت عرض کنم.

افشار افزود: خوشحالم بابت دیاری اینجا هستم که نسبت به آن تعصب داریم. خوشحالم که یک زن از محروم ترین مناطق ایران به مدارج عالی رسیده، برای شخص خانم ریگی خیلی خوشحالم.

او در ادامه خطاب به ریگی سفیر جدید ایران در برونئی، گفت: شاید اینجا وقت مناسبی برای انتقادها و بیان وعده ها نباشد، اما ما امشب برای شما اینجا هستیم و من نیز شخصاً به خاطر شخص شما اینجا آمدم، زنی که با شایستگی خودش به اینجا رسیده است.

 این هنرمند ایرانی، افزود: شما (حمیرا ریگی)  نماینده تمام زن هایی است که در ساخت اجرایی و قدرت دارای وظیفه هستند و حتی نماینده زن های بسیاری که با مشکلات انبوهی از محدودیت ها در زمینه های مختلف مانند محدودیت های جنسیتی، سهمیه بندی ها در دانشگاه، استخدام و ورود به ورزشگاه ها و خیابان‌ها روبه رو هستند، شما می‌توانید برای ما نماد یک زن موفق باشید.
مهناز افشار در پایان سخنان کوتاه خود یادآور شد: باز خوشحالم برای اینکه شما از جایی می‌آیید که به هر دلیل، در محدودیت و محرومیت است و به جای رسیدگی به محرومیت و مشکل آب و نان مردمش، گاهاً تصاویری می‌سازیم تا سهم مان را از محرومیت آن مردم فراموش کنیم. امیدوارم روزی برسد که سیستان و بلوچستان را جدی تر، جزئی از ایران بدانیم.
 

نسخه قابل چاپ