يكشنبه 29 مهر 1397  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
تازه های خبری

 • 1397/7/29 يكشنبه
  عضو اندیشکده شورای آتلانتیک:انتخابات میاندوره ای کنگره نقطه تغییر سیاست ترامپ خواهد بود
  عضو اندیشکده آتلانتیک پیش بینی کرد دمکرات ها با پیروزی در مجلس نمایندگان و افزایش فشار بر ترامپ، انتخابات میاندوره ای کنگره را به نقطه تغییری در سیاست های داخلی و خارجی وی تبدیل خواهند کرد.
 • 1397/7/29 يكشنبه
  ناکامی های ولیعهد جوان
  مرگ جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی این روزها به مهم ترین خبر رسانه های مهم جهان تبدیل شده و زلزله ای در کاخ های پادشاهی عربستان و نظام سلطنتی و موروثی آن به دنبال داشته است.
 • 1397/7/29 يكشنبه
  خروش مخالفان برگزیت در لندن پایه‌های قدرت «می» را تهدید کرد
  موج عظیم مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بعدازظهر شنبه با راهپیمایی در خیابان‌های لندن که منجر به قفل شدن مناطق مرکزی پایتخت شد، اعتراض خود را به سردمداران برگزیت و دولت محافظه‌کار ترزا می به نمایش گذاشتند.
 • 1397/7/29 يكشنبه
  واکنش وزارت خارجه به اظهارات اخیرکاخ سفید علیه ایران؛اتهام مقامات آمریکایی برگرفته از توهمی ناشناخته است
  سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان با بیان اینکه کاخ سفید با اغراض سیاسی به کشورهای دیگر اتهام می زند، گفت: ادعای دخالت ایران در انتخابات کنگره آمریکا نادرست و برگرفته از توهمی ناشناخته است.
 • 1397/7/28 شنبه
  مرگ خاشقچی پرونده دو سر باخت برای آل سعود
  مقامات سعودی در حالی به دنبال قربانی تراشی با هدف فرار ولیعهد از تبعات سنگین پرونده ربوده شدن و قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار ناراضی عربستان در استانبول ترکیه هستند که به نظر می رسد آل سعود در چنان مخمصه ای گرفتار شده که همه طرف آن باخت است .
 • 1397/7/28 شنبه
  معاون حقوقی رییس جمهوری:تمدید تعلیق از لیست سیاه FATF گام مثبتی در روابط بانکی است
  معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: تمدید تعلیق از لیست کشورهای مشمول اقدامات سخت مقابله ای مالی و بانکی(FATF)، یک موفقیت دیگر در نبرد حقوقی هوشمندانه ای است که دولت و ملت ایران برمبنای معیارهای مشروعیت و مدنیت بین المللی در قبال دولت امریکا تحصیل کرده اند.
 • 1397/7/28 شنبه
  وزارت امورخارجه:دیپلماسی ایران تلاش خصمانه امریکا در FATF را خنثی کرد
  سخنگوی وزارت امورخارجه با استقبال از تصمیم امروز گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در تمدید تعلیق کشورمان از فهرست کشورهای مشمول اقدامات سخت مقابله ای مالی و بانکی، آن را موفقیت دیگری برای دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تلاش های گسترده آمریکا دانست که با سوء استفاده از ریاست دوره ای خود برFATF و با کمک رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی در صدد بازگرداندن ایران به فهرست سیاه فاتف بود.
 • 1397/7/28 شنبه
  رویترز: اوپک در افزایش تولید نفت ناکام ماند
  خبرگزاری رویترز روز جمعه گزارش داد که دفتر مرکزی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سندی داخلی از ناتوانی اعضای این نهاد و متحدانش در افزایش سطح تولید به میزان مورد انتظار خبر داده است.
 • 1397/7/28 شنبه
  در نشست آسم؛سران کشورهای آسیایی و اروپا بر حمایت از برجام تاکید کردند
  سران کشورهای آسیایی و اتحادیه اروپا در نشست روز جمعه پاریس با حمایت از توافق هسته ای ایران (برجام) و اعلام مفید بودن این پیمان برای امنیت جهانی، بر پایبندی به این توافقنامه بین المللی تاکید کردند.
 • 1397/7/25 چهارشنبه
  ایلام در تب و تاب اربعین
  ایلام در این روزها حال و هوای دیگری دارد و هنوز سالروز حماسه بزرگ اربعین حسینی نرسیده اما مردم و تمام دستگاه های اجرایی استان با تمام توان با توشه ای از تجربیات سال ها قبل در حال آماده سازی مرز بین المللی مهران هستند تا خدمات مطلوبی به زائران ارائه کنند.
 • 1397/7/25 چهارشنبه
  موسویان: پروژه ترامپ برای تشکیل ناتو عربی محکوم به شکست است
  «سید حسین موسویان» پژوهشگر دانشگاه پرینستون در مقاله ای در مجله نیوزویک پنج دلیل را در مورد شکست طرح «دونالد ترامپ» برای تاسیس ناتو عربی‌ بر شمرد.
 • 1397/7/25 چهارشنبه
  معاون علمی رییس جمهوری:ایران 140 سند ثبت اختراع در آمریکا دارد
  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه ایران در سال جاری 140 سند ثبت اختراع /Patent/ در آمریکا داشته است، گفت: این تعداد در سال گذشته حدود 90 مورد بود.
 • 1397/7/25 چهارشنبه
  در کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان مللایران از بی توجهی به تاثیر تحریم بر حقوق مردم انتقاد کرد
  نماینده ایران در کمیته سوم سازمان ملل متحد، فرایندهای حقوق بشری در این سازمان را دوگانه و سیاسی دانست و گفت: در این فرایند، به تحریم های مغایر حقوق اقتصادی و اجتماعی عامه مردم ایران، توجه نشده است.
 • 1397/7/25 چهارشنبه
  درعملیات مقاومت عراق؛مسئول نظامی داعش وطراح حمله تروریستی اهواز به هلاکت رسید
  هادی العامری دبیرکل سازمان بدر از گروههای اصلی مقاومت اسلامی در عراق، از کشته شدن مسئول نظامی داعش ( طراح اصلی جنایت تروریستی 31شهریور اهواز) در دیاله در شرق این کشور و نزدیک مرز ایران خبر داد.
 • 1397/7/24 سه شنبه
  نسخه روحانی و کارشناسان برای اقتصاد رنجور
  نشست اقتصادی رئیس جمهوری با استادان دانشگاه و اقتصاددانان که اغلب از منتقدان سیاست های دولت هستند در حالی برگزارشد که طرفین به طرح دیدگاهها و راهکارهای خروج از دشواری های عرصه اقتصادی کشور پرداختند.
 • 1397/7/24 سه شنبه
  پرونده پرهزینه بن سلمان برای عربستان روی میز ترامپ
  حمایت بی چون چرای آمریکا از حکومت های مرتجع عربی به خصوص عربستان که منافع بسیار اقتصادی برای واشنگتن به همراه دارد این بار در مساله خاشقچی که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در راس مظنونان آن قرار دارد، بیشتر در محافل بین المللی رخ نمایی می کند.
 • 1397/7/24 سه شنبه
  چراغ کم فروغ صنعت سوخت رسانی به کشتی ها
  در حالی که صنعت سوخت رسانی دریایی به کشتی ها (بانکرینگ) بعد از ساخت کشتی های اقیانوس پیما به عنوان یکی از صنایع ارز آور، اشتغالزا و پردرآمد در دنیا محسوب می شود، اما در ایران چراغ این صنعت کم فروغ بوده است.
 • 1397/7/24 سه شنبه
  خوشرو: تهدید کشورها ابزار سیاست خارجی آمریکا شده است
  نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدید کشورها را ابزار سیاست خارجی آمریکا دانست که به آن معتاد شده و نتیجه این روند، تضعیف سازمان ملل و منشور آن است.
 • 1397/7/24 سه شنبه
  جهانگیری در جلسه شورای عالی عتف:دولت بودجه برنامه‌های پژوهشی و تحقیقاتی را تأمین می‌کند
  معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به محدودیت های بودجه دولت، در عین حال گفت: تلاش دولت این است که اعتبارات مورد نیاز برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی را تأمین کند چرا که نمی توان برنامه های علمی و تحقیقاتی کشور را نادیده گرفت.
 • 1397/7/23 دوشنبه
  آیا خاشقچی به دوگانه کوشنر-بن سلمان پایان می دهد
  «جمال خاشقچی» با چرخش قلم و یادداشت های انتقادی اش آل سعود را به وحشت انداخته بود و حالا ماجرای ناپدید شدنش پایه های رابطه نزدیکی را که «جرد کوشنر» داماد رئیس جمهوری آمریکا و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی برقرار کرده اند، به لرزه درآورده است.
 • 12345678910...>>>
  نسخه قابل چاپ