يكشنبه 26 خرداد 1398  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
اخبار و مواضع دستیار ویژه

یونسی در نشست با روحانیون و ائمه جمعه عسلویه استان بوشه
سیاست نظام، تسلیم دیگران به مذهب شیعه نیست

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی نماینده ویژه رییس جمهور روز شنبه در جریان سفر استانی دولت به استان بوشهر در نشست با روحانیون و ائمه جمعه عسلویه گفت: دعوت همراه با زور مردم به یک دین و آیین منجر با ایجاد خشونت و درگیری می شود. سیاست نظام تسلیم کردن دیگران به مذهب شیعه نیست

به گزارش انسجام ملی و ایرنا وی با بیان اینکه خداوند نزاع و درگیری را قبول ندارد از این رو هیچکس حق ندارد خود را برتر از دیگران ببیند مگر با تقوا اظهارداشت: هر گونه دعوت باید با عقل، تدبیر و درایت انجام شود زیرا خداوند خشونت را نهی کرده است.

یونسی ادامه داد: امکان ندارد تفاوت ها از بین رود از این رو باید مسابقه و رقابت در تقوا باشد و راه تحقق این مهم در پذیرش تقواست.

نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی یادآورشد:باید براساس تفاوت ها دیگران را بپذیریم زیرا هر کس در جای خودش عزیز و محترم است و در این رابطه قرآن همه را دعوت به برادری و پذیرش یکدیگر کرده است.

وی در ارتباط با مشکلات شهرستان عسلویه نیز گفت: مشکلات این منطقه همانند آب و اشتغال به راحتی قابل حل است.
یونسی افزود: مسئول آلودگی این منطقه صنعت گاز است و باید این مشکل را حل کند زیرا مشکلات این چنینی قابلیت حل شدن دارد و در این زمینه دولت نیز وظیفه پیگیری دارد.

وی بیان کرد: باتوجه به شرایط موجود روحانیون نیز باید از دولت و نظام حمایت و کمک کنند تا مشکلات با همبستگی حل شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر نیز گفت: در ارتباط با آلایندگی منطقه عسلویه اقدام هایی صورت گرفته و مقرر شده این موضوع در سطح سران قوا پیگیری شود.

مجید خورشیدی افزود: سهم اشتغال مردم این منطقه نیز پایین است و این مطالبه بحقی است که امیدواریم در این سفر هیات دولت به استان بوشهر شاهد خبرهای خوبی پیرامون آن باشیم.
وی گفت: در ارتباط با کمبود آب آشامیدنی نیز اقدام هایی انجام شده ولی باید اعتبارات ارزی تخصیص یابد تا این مشکل به شکل مطلوب تری حل شود

 

نسخه قابل چاپ