يكشنبه 26 خرداد 1398  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
اخبار و مواضع دستیار ویژه

یونسی در نشست شورای اداری و فرهیختگان عسلویه
تلاش دشمن برای تفرقه میان اقوام درایران ناموفق بوده

نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف میان اقوام و مذاهب درایران ناموفق بوده است.

حجت الاسلام علی یونسی روز شنبه در نشست شورای اداری و فرهیختگان عسلویه افزود: عشق به ایران و اسلام با محوریت اهل بیت به عنوان 2 رکن اساسی امنیت و سلامت ما را تامین کرده است و نباید اجازه دهیم خناسان این سرمایه را از ما بگیرند.

وی بیان کرد: این مردم اعم از شیعه و سنی همواره عشق و علاقه وافری به ایران، اسلام و اهل بیت دارند و تلاش های زیادی برای حفظ و حراست از ایران و خلیج فارس داشتند


یونسی گفت: امروز درمنطقه پرآشوب خاورمیانه ایران درامنیت کامل به سر می برد واگرامنیت نباشد خدا پرستیده نمی شود و زندگی و اخلاق هم وجود ندارند.
وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا درتلاش هستند این امنیت را از ما بگیرند اما موفق نخواهند شد.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: هدف از حمله به مسجد نیوزلند شیعه و سنی نبود بلکه مسلمانان بودند.
یونسی افزود: جمهوری اسلامی تاکنون به دلیل عشق و علاقه ملت به ایران و ایرانی بودن در دفع کید دشمنان موفق بوده است.
وی یادآور شد: خلیج فارس متعلق به یک قوم نیست بلکه خلیج فارس یعنی ایران و متعلق به همه ایرانیان است واگر امنیت این کشور به هم بخورد همه آسیب می بینند.
یونسی اظهار داشت: فارس به معنی یک قوم نیست بلکه به معنی همه اقوام و ایرانیان است و این کشور متعلق به همه است.
وی برضرورت توجه دولت به برطرف کردن مشکل بیکاری در عسلویه با توجه به وجود همه ظرفیت ها و تاکید کرد و گفت: باید مشکلات اشتغال مردم عسلویه با توجه به امکانات و ظرفیت های موجود در این منطقه با همت مسئولان پیگیری و برطرف شود.
یونسی برضرورت حل مشکل اشتغال و آلایندگی عسلویه و آباد کردن سواحل خلیج فارس تاکید کرد.
وی یاداور شد: عسلویه امروز به کارگاه ایران تبدیل شده است پس باید مشکلات مردم در بخش اشتغال و آلایندگی حل شود.
یونسی از مردم و نمایندگان بخش های مختلف عسلویه بابت منطق سلیم در پیگیری مشکلات تشکر کرد گفت: اجازه ندهید افراطی گری به این منطقه راه پیدا کند.
وی اضافه کرد: درساحل خلیج فارس کمبود آب نشانه ضعف ماست باید این مشکل حل شود.
نماینده ویژه رئیس جمهوری درامور اقوام واقلیت های دینی و مذهبی گفت: دولت باید زمینه سرمایه گذاری در عسلویه را فراهم کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: برطرف کردن آلایندگی منطقه عسلویه ازمهمترین مطالبات مردم است دراین ارتباط اقداماتی انجام شده و در سطح سران قوا قراراست مورد رسیدگی قرار گیرد.
مجید خورشیدی افزود: سهم اشتغال مردم پایین است و این مطالبه بحقی است که امیدواریم دراین سفر رئیس جمهوری خبرهای خوشی برای مردم داشته باشند.
وی تاکید کرد: برای برطرف کردن مشکل کمبود آب آشامیدنی اقداماتی انجام شده ولی باید اعتبارات ارزی تخصیص یابد تا به شکل بهتر پروژه ها اجرا و این مشکل حل شود.
رئیس شورای شهر نخل تقی در این نشست بر ضرورت پرداخت حق آلایندگی عسلویه تاکید کرد و گفت: چرا حق آلایندگی عسلویه درکل استان بوشهر توزیع می شود.
شیخ عبدالستار امام جمعه اهل سنت نخل تقی و عضو شورای روحانیت اهل سنت گفت: راضی نگهداشتن مردم از افتتاح فازهای گازی و صنعت مهمتر است
وی افزود: مردم مهمترین سرمایه هر کشورهستند به همین دلیل باید هر دولتی به اولویتهای مردم توجه کند.
وی برضرورت توجه بیشتر به مشکلات آموزش و پرورش تاکید کرد.
امام جمعه عسلویه گفت: همه مردم دنبال رسیدن به عزت هستند ولی گاهی راه را اشتباه می روند.
هاشمی نژاد افزود: شهرستان عسلویه از نعمت وحدت برخوردار است.
وی یادآور شد: حل مشکلات زیست محیطی در شهرستان عسلویه با وجود این همه ثروت از مطالبات بحق مردم این شهرستان است.
وی برضرورت تامین شیر دانش آموزان و دادن مجوز راه اندازی سیستم سوخت گیری هواهپیما با توجه به انجام 150 پرواز درهفته از فرودگاه عسلویه تاکید کرد.

 

نسخه قابل چاپ