دوشنبه 7 مهر 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
اخبار اختصاصی

در پیامی مناسبت درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه
یونسی: ماموستا محمدی عالمی دوراندیش بود

علی یونسی، در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، ازماموستا محمدی با عنوان عالمی معتدل و دور اندیش یاد کرد.

مشاور رییس جمهور در بخشی از این پیام تسلیت، نوشت: مرحوم ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه عالمی وارسته از ذریه طیبه پیامبر گرامی اسلام (ص) با مشی اعتدالی و دوراندیش بود و در ترویج و تثبیت ارزش‌های تقریبی و انقلابی مجاهدت فراوان کرد.

متن کامل این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون


درگذشت عالم ربانی، جناب ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه مایه تاثر و اندوه فراوان شد. این روحانی وارسته از ذریه طیبه پیامبر گرامی اسلام (ص)همواره عالمی عامل با مشی اعتدالی و دور اندیش بود و در ترویج و تثبیت ارزش های تقریبی و انقلابی مجاهدت فراوان نمود.
اینجانب ضایعه وارده را به جامعه اهل سنت، سادات شریف منطقه و مردم فهیم استان کرمانشاه و خاندان آن مرحوم، تسلیت می گویم. از خداوند بی همتا برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت دارم.

علی یونسی
مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در گذشت - خبرگزاری شبستان ، رسانه حوزه ...   امام جمعه اهل سنت کرمانشاه روز دوشنبه ۲۰ مرداد در ۷۹ سالگی براثر عارضه کبد در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه درگذشت.

ماموستا محمدی اهل شهرستان روانسر استان کرمانشاه است و از سال ۱۳۷۸ تاکنون امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه را بر عهده دارد.

ماموستا محمدی از موسسین شورای افتاء اهل سنت کرمانشاه است و در سال ۱۳۷۱ با پایان یافتن جنگ تحمیلی در حکمی از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه به امامت جمعه اهل سنت در سرپل ذهاب منصوب شد و تا مهر ۷۷ در این شهر به انجام مسوولیت دینی و فرهنگی خویش اشتغال داشت.

ماموستا محمدی همچنین از سال ۱۳۷۸ نیز تاکنون به عنوان امام جمعه اهل سنت کرمانشاه فعالیت داشت. 

نسخه قابل چاپ