دوشنبه 7 مهر 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
اخبار اختصاصی

به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ نوروز ربا صادر شد
تبریک علی یونسی به هموطنان صابئین مندایی

مشاور ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در پیامی عید بزرگ «نوروز ربا» را به ایرانیان صابئین مندایی تبریک گفت.

حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی نماینده ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی-مذهبی در پیامی با تبریک عید بزرگ ایرانیان مندایی نوشت:  نوروز ربا (دهوا ربا) عید بزرگ صابئین و زاد روز نخستین پیام آور خدا حضرت آدم و آغاز سال نو مندایی را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی و تمام پیروان حضرت یحیی (ع)، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.

وی در این پیام افزود: همه پیام آوران بزرگ الهی همچون حضرت آدم، ابراهیم، زرتشت، موسی، یحیی، عیسی و محمد (که درود خدا بر تمام آنان باد) بشریت را به پرستش خدای یکتا، محبت و مهربانی، رواداری و به رسمیت شناختن تفاوت‌ها، صلح و عدالت اجتماعی، دعوت کرده اند.

یونسی ادامه داد: ایرانیان صابئین مندایی، بیش از هزار سال است که همچون صابئین مندائی جهان، این عید بزرگ و مهم آئین مندائیت را در میهن شان ایران، جشن می گیرند. این عید که با اعتکاف، روزه، دعا و نیایش پرودگار و غسل و تعمید همراه است، در واقع تمرین یکتاپرستی و توجه به خالق یکتاست. خداوندی که نور آسمان و زمین است و با عنایت و مدد او می توان بر تاریکی و ظلمات پیروز شد.

وی در این پیام ضمن تشکر از همه  ایرانیان صابئین مندایی بابت رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند و فیزیکی در این ایام، نوشت:  بسیار به جا است که همگی در این روزهای معنوی برای تمام مردم ایران و جهان، دعا و طلب سلامتی نماییم؛ از خداوند یکتا، برای همه ایرانیان و هموطنان عزیز صابئین مندایی، سالی سرشار از سعادت و بهروزی توأم با سلامتی را مسألت دارم.

نسخه قابل چاپ