جمعه 2 فروردين 1398  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
یادداشت/تحلیل

باقريان
علی باقریان* لباس سفارت بر قامت زن بلوچ اهل سنت بالاخره با اعلام رسمی معاون اول محترم رئیس جمهور، اولین زن از میان شایستگان اهل سنت ایران از دیار استان سیستان و بلوچستان و از میان قوم سربلند بلوچ بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید و با تلاش دستیاری ویژه رئیس جمهور در امور اقوام واقلیت های دینی و مذهبی به عنوان سفیر ایران در کشور زر خیز برونئی انتخاب گردید.
بالاخره با اعلام رسمی معاون اول محترم رئیس جمهور، اولین زن از میان شایستگان اهل سنت ایران از دیار استان سیستان و بلوچستان و از میان قوم سربلند بلوچ بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید و با تلاش دستیاری ویژه رئیس جمهور در امور اقوام واقلیت های دینی و مذهبی به عنوان سفیر ایران در کشور زر خیز برونئی انتخاب گردید.

انتخاب سرکار خانم ریگی راهی است که با همت دولت و تدبیر جناب اقای دکتر ظریف به روی همه بانوان کشورمان و بویژه بانوان شایسته اهل سنت ایران گشوده شد و امیدوارم در این مسیر امید بخش شاهد ورود سایر شایستگان ایران از سایر اقوام ایرانی در دستگاه دیپلماسی کشور و سایر وزارتخانه های دولت باشد.

این دومین سفیر ایران پس از انتخاب برادر گرانقدر جناب آقای  دکتر صالح ادیبی از شایستگان اهل سنت و کرد است که در دولت تدبیر و امید وارد دستگاه سیاست خارجی گردیده است و انشالله با تلاش دستیاری حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی و همکارانش و تدبیر رئیس جمهور محترم از وجود افراد بیشتری از فرهیختگان اهل سنت کشورمان در دستگاه های اجرایی در سطوح عالی استفاده خواهد شد.

قوه مجریه ظرفیت های زیادی برای مشارکت دادن ایرانیان اصیل و وفادار اهل سنت دارد و انشالله قفل های بیشتری گشوده خواهد شد و این روند ادامه می یابد.

*فعال در امور اقوام و اقلیت‌ها