دوشنبه 30 ارديبهشت 1398  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
تازه های خبری

با حضور جهانگیری
بزرگترین واحد فلزی غیردولتی افتتاح شد

بزرگترین واحد فلزی غیردولتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شهرک صنعتی فجر 2 شهرستان آرادان در استان سمنان افتتاح شد.

به گزارش انسجام ملی فرماندار آرادان روز شنبه در حاشیه افتتاح این واحد صنعتی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این واحد صنعتی در 100 هکتار و با اشتغالزایی برای 300 نفر با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد.
مجتبی بوربور با بیان اینکه در این واحد صنعتی سالانه 66 هزار تن سرب و مس تولید می شود، گفت: میزان سرمایه گذاری در اجرای این طرح یک هزار و 300 میلیارد ریال است.
وی خاطرنشان کرد: مجوز اولیه اجرای این طرح با موضوع انتقال گروه صنعتی شهید عارفی به خارج از تهران در سال 1392 در کمیسیون زیربنایی هیات دولت تصویب و دوره اجرای آن 1393 تا 1400 تعیین شده بود.
بوربور ادامه داد: اجرای این طرح در سال 93 پس از مالکیت زمین و رفع مشکلات زیرساختی آب، گاز و برق کلنگ زنی شد.
فرماندار آرادان گفت: از اهداف اساسی اجرای این طرح توسعه زیرساخت های مهم اقتصادی کشور در بخش خودرو، صنعت دفاعی و افزایش توان رقابتی توسعه صادرات است.
به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس جمهوری به منظور افتتاح 2 طرح صنعتی در قالب سفر یک روزه به غرب استان سمنان سفر کرده است.
از مجموع 2 هزار و 10 واحد تولیدی فعال در استان سمنان 40 درصد در شهرستان های گرمسار و آرادان مستقر است.
شهرستان آرادان با 15 هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.
همچنین معاون اول رئیس جمهوری در چهارم شهریور 1395 به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به منظور افتتاح چند طرح صنعتی به استان سمنان سفره کرده بود.
 

نسخه قابل چاپ