يكشنبه 25 مهر 1400  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
تازه های خبری

در پیام تبریک به هموطنان مسیحی؛
یونسی: عیسی(ع) منادی صلح، مدارا و عقلانیت بود

مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی با تبریک میلاد حضرت عیسی(ع) به هموطنان مسیحی گفت: حضرت عیسی مسیح(ع) منادی صلح، مدارا و عقلانیت در جامعه بشری بود.

به گزارش تارنمای انسجام ملی، حجت الاسلام والمسلمین «علی یونسی» در پیامی میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام پیام آور محبت، عشق و خرد و همچنین آغاز سال نو میلادی (۲۰۲۱) را به ایرانیان مسیحی، ارامنه، آشوریان و کلدانیان و همه مسیحیان و مسلمانان جهان، صمیمانه تبریک و شادباش گفت.

مشاور رییس جمهوری در این پیام افزود: حضرت عیسی مسیح (ع) منادی صلح، مدارا، عدالت و عقلانیت در جامعه بشری بود. بیزاری از جنگ و خشونت؛ اعتقاد به «کرامت انسانی» و رعایت حقوق انسان‌ها از هر رنگ، زبان، نژاد، قومیت و مذهبی، تعالیم و آموزه اصلی حضرت عیسی (ع) و تمام انبیاء آسمانی بوده است.

وی یادآورشد: هدف اصلی همه انبیا الهی و پیامبران ادیان توحیدی دعوت بشریت به یکتاپرستی، مدارا، پذیرش دیگری، هم‌گرایی، پیروی از خرد جمعی و همبستگی اجتماعی بوده است.

یونسی با بیان اینکه امروز جهان بشری، نیازمند آرامش، همدلی، انسجام و رعایت بهداشت عمومی در جامعه و غلبه بر ویروس منحوس کرونا است، افزود: داده‌های وحیانی و یافته‌های بشری، انسان را به پیروی از دستورات پزشکی دانشمندان و نظرات عقلایی عالمان، برای رهایی از درد و رنج و بیماری، دعوت می‌نمایند.

وی تاکید کرد: بسیار بجاست که در این ایام مبارک و خجسته و در چهلمین سال دفاع مقدس از همدلی و همبستگی ایرانیان مسیحی و همه پیروان ادیان توحیدی در تمام دوران انقلاب و دفاع مقدس، قدردانی کنیم و یاد و خاطره شهداء، ایثارگران و جانبازان معظم آنان را نیز گرامی بداریم.  

مشاور ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی برای همه مسیحیان جهان، به خصوص هموطنان عزیز و نجیب مسیحی، سالی سرشار از آرامش، شادمانی و موفقیت را آرزو  کرد.


نسخه قابل چاپ