شنبه 29 دي 1397  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
در جلسه امروز و با دریافت استعفای دوم شهردار تهران
شورای شهر استعفای نجفی را ‍پذیرفت

شورای شهر تهران، پس از دریافت استعفای دوم محمدعلی نجفی از شهرداری تهران، امروز سه شنبه و در جلسه غیرعمومی پس از بررسی، این درخواست را پذیرفت و نجفی از ساختمان بهشت رفت.

به گزارش انسجام ملی، این در حالی است که شورای شهر تهران روز گذشته با 16 رای مخالف و 4 رای موافق، استعفای نجفی از سمت شهرداری را نپذیرفته و از وی خواسته بود که به کار خود در ساختمان بهشت ادامه دهد.
اما شب گذشته مهدی هاشمی اعلام کرد که نجفی استعفای دومی را تقدیم شورای شهر کرده و در آن تاکید نموده که به دلیل بیماری و تجویز پزشک معالج، امکان ادامه کار در شهرداری را ندارد. هرچند برخی منابع، دلایل دیگر، و فشارهای زیاد به خاطر آنچه که "ارسال چندین پرونده مدیریت قبلی شهرداری به دادگستری" عنوان شده بود،‌ را در استعفای نجفی دخیل می دانستند.
در هر هر صورت شورای شهر امروز سشنبه در جلسه ای پس از بررسی استعفای دوم محمدعلی نجفی، با 15 رای موافق و 4 رای مخالف و 1 رای ممتنع، این درخواست را رسما پذیرفت.
شورای شهر تهران همزمان در مصوبه ای آقای حسینی معاون اداری و مالی شهرداری تهران را به عنوان سرپرست موقت شهرداری انتخاب کرد. حسینی تا تعیین و انتخاب شهردار جدید تهران،‌ این شهرداری را اداره خواهد کرد.