پنجشنبه 15 خرداد 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
تازه های خبری

سفیر بلژیک در تهران:
برجام یک موقعیت دیپلماتیک برای جهان است

سفیر بلژیک در تهران، برجام را یک موقعیت دیپلماتیک برای جهان دانست و گفت: حفظ این توافقنامه عنصری مهم در جهت صلح و ثبات امنیتی است.

به گزارش انسجام ملی از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، ورونیک پتیت امروز- سه شنبه- در دیدار سیده حمیده زرآبادی سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن خروج آمریکا از توافقنامه بین المللی برجام خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران را ستود.
وی افزود: برجام یک موقعیت دیپلماتیک برای جهان است و حفظ آن عنصری مهم در جهت صلح و ثبات امنیتی است.
سفیر بلژیک در تهران در این دیدار به اقدامات اتحادیه اروپا درخصوص ساز و کار مالی اینستکس در توسعه مبادلات اقتصادی اشاره کرد.
پتیت بیان کرد: تلاش ها در خصوص اقدامات عملیاتی جهت گسترش مناسبات اقتصادی ادامه دارد و سایر کشورهای اروپایی نیز تلاش می کنند تا به عضویت اینستکس بپیوندند.
سفیر بلژیک در تهران ضمن اشاره به برخی مصوبات پارلمان بلژیک در حوزه زنان، بر اهمیت نقش روابط پارلمانی در توسعه مناسبات میان دو کشور تأکید کرد.

** صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی مستلزم گسترش تعاملات دو جانبه میان کشورهاست
حمیده زرآبادی سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا علیه برخی کشورها گفت: آمریکا ناقض تعهدات بین المللی است و کشورهای دیگر را نیز به آن تشویق می کند.
وی در این دیدار همچنین بر ضرورت هماهنگی و مشارکت همه کشورها برای مقابله با نقض تعهدات بین المللی تأکید کرد.
زرآبادی با اشاره به اقدامات و سیاست های غیر انسانی آمریکا خاطرنشان کرد: سیاست های مخرب آمریکا مانع از رسیدن دارو به بیماران شده و آنها را به کام مرگ کشانده است، واکنش سازمان ها و فعالان حقوق بشری به این جنگ خاموش چیست؟!
نماینده مردم قزوین با اشاره به فعالیت ها و اقدامات فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور و مشارکت زنان در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قابل توجه است.
زرآبادی همچنین بر گسترش تعاملات میان زنان در پارلمان های ایران و بلژیک در جهت تبادل تجربیات میان دو کشور تأکید کرد.
وی با تأکید بر اهمیت روابط میان دو کشور اظهار داشت: دیپلماسی پارلمانی استحکام روابط در سطوح مختلف به ویژه دولت ها را نیز به دنبال دارد.
سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی مستلزم گسترش تعاملات دو جانبه میان کشورهاست.
 

نسخه قابل چاپ