پنجشنبه 2 بهمن 1399  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
تازه های خبری

با انتشار پیامی صوررت گرفت
تبریک سال نو عبری به کلیمیان از سوی یونسی

نماینده رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پیامی آغاز سال نو عبری را به همه ایرانیان کلیمی و پیروان حضرت موسی کلیم الله تبریک گفت .

به گزارش تارنمای انسجام ملی، در بخشی از این پیام از ایرانیان کلیمی به عنوان یکی از قدیمی ترین ادیان توحیدی یاد شده که قدمتی چند هزار ساله در ایران دارند و انسانهای فرهیخته و شایسته در میان یهودیان جهان هستند.

متن کامل پیام حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی به این شرح است:

این روز در آیین یهودیت، روز توبه و رحمت است. درس بزرگ حضرت موسی (ع) و همه پیامبران بزرگ الاهی به بشریت اصلاح رفتار خود با خداوند و انسان‌ها است. بازبینی رفتار خویش و توبه از اشتباهات و بازگشت به سوی رحمت خداوند است. روزی است برای دگرگونی واقعی و اطاعت از فرامین الاهی. فرامینی که انسان را به یکتاپرستی، اخلاق، صلح و عدالت دعوت می کنند.
ایرانیان کلیمی از قدیمی‌ترین پیروان ادیان توحیدی هستند که قدمتی چند هزار ساله در تاریخ ایران زمین دارند. آنان تعالیم حیات بخش حضرت موسی (ع) را با باورهای اصیل ایرانی همچون محبت، میهن دوستی، رعایت حقوق شهروندی و پذیرش دیگری، در هم آمیختند و بدین جهت انسان‌های فرهیخته و شایسته ای در میان یهودیان جهان بوده و هستند.
بسیار بجاست که همه ما ایرانیان پیرو ادیان توحیدی با همبستگی و انسجام اجتماعی و همچنین با عمل به آموزه‌های رحمانی و تعالیم اخلاقی ادیان آسمانی، در گسترش عدالت، صلح و امید در ایران و جهان کوشا باشیم.
ضمن آرزوی سالی سرشار از آرامش و سعادت از خداوند متعال، برای همۀ ایرانیان عزیز کلیمی، بهروزی توأم با موفقیت را مسألت دارم.


نسخه قابل چاپ