يكشنبه 25 مهر 1400  
دفتر مقام معظم رهبری
ریاست جمهوری
منشور دولت تدبیر و امید
پایگاه اطلاع رسانی دولت
تازه های خبری

در پی رحلت دو عالم برجسته اهل سنت ارومیه و سنندج صادر شد
پیام تسلیت علی یونسی به مسلمانان اهل سنت

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی، در پیام های جداگانه ارتحال ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه و ملاحیدر مصطفوی کردستانی رییس شورای افتای کردستان را به هموطنان مسلمان اهل سنت و خانواده های این دو عالم بزرگ تسلیت گفت.

حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، در پی درگذشت دو عالم برجسته اهل سنت حاج ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه و جناب ملا حیدر مصطفوی کردستانی مدرس ممتاز مدارس علوم دینی و رییس شورای افتای کردستان، در پیام های جداگانه ای این ضایعه را تسلیت گفت.


به زارش تارنمای انسجام ملی، متن این دو پیام به شرح زیر است:


 انا لله وانا الیه راجعون
رحلت عالم ربانی  و وارسته حاج ماموستا بیضاوی  امام جمعه فقید اهل سنت ارومیه که عمر ارزنده خویش را صرف ترویج فضایل اخلاقی  وهمگرایی میان اقوام و مذاهب در بین هم میهنان خویش نمود موجب تاثر  وتالم خاطر شد.اینجانب درگذشت این عالم زاهد و پارسا را به جامعه اهل سنت و مردم فهیم  اذربایجان غربی  وبالاخص علمای مکرم  وخاندان آن مرحوم تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن مرحوم ،غفران وعلو درجات و برای عموم بازماندگان صبر وسلامتی را از خداوند متعال مسالت دارم.

علی یونسی
مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی

 


انا لله وانا الیه راجعون
رحلت عالم ربانی ،مدرس ممتاز مدارس علوم دینی و رییس شورای افتای کردستان جناب ملا حیدر مصطفوی کردستانی موجب تاثر خاطر گشت.
وی در طول عمر گرانبهای خود در عرصه فرهنگ اسلامی، آثار پربرکتی را از خود بر جا گذاشت. آثار ارزنده علمی ایشان در عرصه علوم قرآنی ، فقه و اصول وتربیت دهها عالم دینی با اندیشه اعتدال  و دقت نظر علمی ایشان در عرصه فتوی واستنباطات فقهی  ستودنی است.
اینجانب درگذشت این عالم پارسا را به جامعه اهل سنت و مردم فهیم استان کردستان ، روحانیت معزز بالاخص شاگردان ایشان  و خاندان آن مرحوم تسلیت عرض کرده و از خداوند بی همتا برای آن مرحوم علو درجات و برای عموم بازماندگان شکیبایی و سلامتی را مسالت دارم.

علی یونسی
مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی


نسخه قابل چاپ