دكتر كريمي با ارسال نامه‌ای به رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه خواستار شد

كمك به ساخت مسكن روحانيون و علماي اهل سنت

اموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي با ارسال نامه‌اي به حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي؛ رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه خواستار كمك به ساخت مسكن روحانيون اهل سنت شد.
1401/6/21 دوشنبه
به گزارش انسجام ملي، ماموستا عبدالسلام كريمي؛ مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي با ارسال نامه‌اي به حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي؛ رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه خواستار كمك به ساخت مسكن روحانيون اهل سنت شد.
متن كامل اين نامه به شرح ذيل است.
بسمه تعالي

حضرت حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي سيد مهدي خاموشي

رياست محترم سازمان اوقاف و امور خيريه


موضوع: كمك به ساخت مسكن براي علما و روحانيون كم بضاعت اهل سنت

با اهداي سلام و تحيّات الهي
ضمن آرزوي موفقيت بيش از پيش، همانگونه كه استحضار داريد وحدت مسلمين و انسجام مذاهب اسلامي استراتژي نظام و از فرامين مقام معظم رهبري است. بر اين اساس، هر نوع اقدام اميدآفرين و دلگرم كننده، در راستاي انسجام بخشي و تقويت ارتباط اقوام و مذاهب با نظام جمهوري اسلامي ايران محسوب شده و رضايتمندي عمومي را به همراه دارد.
يكي از مواردي كه مي‌تواند به اين انسجام بخشي و اميدآفريني ياري رساند، كمك به ساخت مسكن براي علما و روحانيون كم بضاعت اهل سنت در برخي از استان‌هاي كمتر برخوردار كشور است.
لذا پيشنهاد مي‌شود برابر مذاكرات حضوري و نظر مساعد حضرت‌عالي در صورت صلاحديد، دستور فرماييد روحانيون اهل سنت واجد شرايطي كه فاقد مسكن بوده و تاكنون از بند «ج» نيز استفاده ننموده‌اند، از زمين‌هاي سازمان اوقاف براي تأمين مسكن مورد نياز خود در استان محل سكونت خويش، استفاده نمايند.
در اين راستا و عطف به درخواست جمع كثيري از روحانيون معزز استان كردستان، خواهشمند است در صورت صلاحديد دستور فرماييد بخشي از زمين‌هاي موقوفي مسجد ملاسليم در سنندج يا هر مكان ديگري كه شرايط واگذاري آن از طريق قانون ميسور است در اختيار هيأت مديره اين تعاوني قرار گيرد تا از اين طريق و با مشاركت خود روحانيون نسبت به تأمين مسكن اين قشر ضعيف جامعه در استان اقدام شايسته صورت گيرد.
از بذل عنايت آن عزيز سپاسگزارم.


عبدالسلام كريمي
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر